חיל האוויר הישראלי קיבל את ה"שמשון" השלישי

8

מטוס ה"שמשון" השלישי בבסיס חיל האוויר בנבטים (קרדיט: ביטאון חיל האוויר)

חיל האוויר הישראלי קיבל לאחרונה את מטוס ה-C-130J סופר הרקולס "שמשון" השלישי. המטוס נמסר לחיל האוויר בשנה שעברה ועבר התאמות ושינויים מיוחדים במפעל לוקהיד מרטין בגרינוייל, דרום קרוליינה. המטוס, אשר הוטס על ידי טייסי חיל האוויר הישראלי, המריא מגרינוויל ונחת בבסיס חיל האוויר בנבטים ב-20 לאוגוסט.

ישראל הזמינה את מטוסי ה-C-130J במסגרת חוזה מכירה צבאית למדינה זרה (FMS) שחתם משרד הביטחון הישראלי עם הממשל האמריקאי לרכישת ארבעה מטוסים, כשהראשון נמסר כבר בשנת 2013. חיל האוויר הישראלי מפעיל מטוסי C-130 מדגמים שונים החל משנת 1971.

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, בירך את חיל האוויר הישראלי ואת צוות המטוס עם נחיתתו בבסיס חיל האוויר בנבטים. שני מביא עימו קשר ארוך שנים עם המטוס, כששירת כטייס וכמפקד על מטוסי ההרקולס במשך שנים רבות בחיל האוויר הישראלי והעביר את רוב מטוסי ה-C-130H ממרייטה לישראל בשנות ה-70.

כמפעילים ותיקים של מטוסי ההרקולס, צוותי חיל האוויר הישראלי נעזרו במטוסי ההרקולס לתמוך במגוון רחב של פעילויות הומניטריות. בחודש אפריל השנה, מטוס "שמשון" עמוס בצוותי סיוע וציוד הכרחי, הוטס לנפאל לסייע במאמצי החילוץ וההצלה.

 

4

יהושע (שיקי) שני, מנכ"ל לוקהיד מרטין ישראל, מברך על הגעתו של מטוס ה"שמשון" השלישי עם נחיתתו בישראל (קרדיט: ביטאון חיל האוויר)