טיל יירוט זעיר של לוקהיד מרטין שוגר בהדגמה חדשה

Hit-To-Kill

טיל יירוט מיניאטורי לפגיעה פיזית במטרה (MHTK) שיוצר על-ידי לוקהיד מרטין שוגר בהצלחה ממשגר רב-משימתי (MML), בהדגמה הנדסית שנערכה ב-8 באפריל בשדה הניסויים ווייט סנדס בניו-מקסיקו.

השיגור הציג את כושר התמרון והיכולות האווירודינמיות של טיל ה-MHTK, שמיועד להשמיד רקטות, פגזי ארטילריה ופצצות מרגמה בטווחים רחבים יותר ממערכות נוכחיות. השיגור שבוצע, מעלה את רמת בשלות השילוב של טיל ה-MHTK עם משגר ה-MML.

"הסביבה הביטחונית הגלובאלית של היום דורשת פתרונות זריזים לטווח קרוב שמגנים על חיילים ואזרחים  מרקטות, פגזי ארטילריה ופצצות מרגמה שנורים על-ידי האויב", אמר האל סטוארט, מנהל תוכנית MHTK בלוקהיד מרטין. "ניסוי זה הוא ציון דרך קריטי שמפגין את בשלות המיירט, ואנו צופים להמשיך להתבסס על ההצלחה הזו תוך שימוש בנתוני מפתח שנאספו מהשיגור שבוצע".

הטיל המיירט MHTK תוכנן להיות קטן בגודלו תוך שמירת הטווח, הקטלניות והאמינות של מיירטים אחרים הפוגעים פיזית במטרה (hit-to-kill). אורכו של הטיל הוא 61 ס"מ בלבד, ומשקלו 2.2 ק"ג בזמן השיגור. העקבה הקומפקטית של הטיל הזעיר מאפשרת לארוז מספר יחידות בזביל MML אחד.

ה-MML הוא רכיב מפתח בתוכנית של הצבא (אמריקאי); יכולת הגנה מאש בלתי ישירה, תוספת של שתי תכניות יירוט. התוכנית מיועדת לספק לכוחות הצבא הגנה מפני טילי שיוט, כטב"מים ואיומי רקטות, פגזי ארטילריה ופצצות מרגמה. ה-MML מותאם לשאת ולשגר מגוון טילים ממשגר יחיד.

טיל ה-MHTK, משתמש בשיטת הפגיעה הפיזית במטרה, בכדי להשמיד איומים, באמצעות אנרגיה קינטית של התנגשות שני גופים. טכנולוגיה זו מבטלת את הסיכון של נזק אגבי שנראה ביירוטים מסורתיים עם ראש קרבי מתפוצץ. ה-MHTK משלים מיירטים אחרים של לוקהיד מרטין הפועלים בשיטת הפגיעה הפיזית במטרה ומספק קטלניות בטווח קרוב, כחלק מהגנה רב-שכבתית אמיתית ומוכחת.