לוקהיד מרטין בחרה באלביט מערכות להפעלת מרכז האימונים למטוס ה-F-35 בבסיס נבטים

לוקהיד מרטין בחרה באלביט מערכות כקבלן המועדף להפעלת מרכז האימונים למטוס ה-F-35, "אדיר", בבסיס חיל האוויר בנבטים. מרכז האימונים, אשר ינוהל על ידי חברת לוקהיד מרטין, יתופעל על ידי אלביט מערכות, שזכתה במכרז שנערך לאחרונה. בחודשים הקרובים, תפעל לוקהיד מרטין לגיבוש ההסכם הסופי וקביעת תהליכי ההפעלה עם אלביט מערכות. מרכז האימונים, אשר נמצא בימים אלו בתהליך הקמה וגיבוש, צפוי להיות מוכן לפעילות מלאה במהלך שנת 2017.

"הסכם זה נבנה על בסיס שיתוף פעולה ארוך שנים שיש ללוקהיד מרטין עם אלביט בהפעלת מרכזי אימונים של חיל האוויר הישראלי", כך אמרה מארי אן הורטר, סגנית נשיא לנושאי תמיכה עבור מטוס ה-F-35 בלוקהיד מרטין. "בנוסף, הבחירה באלביט מערכות מבטאת את ההתחייבות של לוקהיד מרטין ליצירת משרות תומכות במדינות המפעילות את מטוס ה-F-35".

200 מטוסי F-35 מכל הדגמים ביצעו יותר מ-73,000 שעות טיסה על ידי יותר מ-350 טייסים ו-3400 טכנאים שהוכשרו להפעלתו של מטוס הקרב המתקדם מהדור החמישי. אנשי התחזוקה של חיל האוויר הישראלי החלו את ההכשרה לתמיכה בהפעלת המטוס בחודש אפריל 2016 בבסיס חיל האוויר האמריקאי באגלין, פלורידה. טייסי חיל האוויר הישראלי החלו את תהליך ההכשרה התיאורטי והמעשי ביולי 2016 בבסיס חיל האוויר בליוק, אריזונה.

אלביט מערכות תתמוך בהפעלת מרכז האימונים של לוקהיד מרטין עבור מטוס ה-F-35 בבסיס חיל האוויר בנבטים. מערך האימונים והלוגיסטיקה של מטוס ה-F-35 מספק מגוון רחב של כלי תכנון משימה ואימונים לצורך ניצול מירבי של יכולות המטוס. למעלה מ-50% מהאימונים על המטוס מתבצעים באמצעות סימולציה, מה שמגדיל את היעילות והעלות הכספית של הליכי ההכשרה והאימונים.

מדינת ישראל רכשה 33 מטוסי F-35 מדגם A, להמראה ונחיתה שגרתיות, במסלולי המראה סטנדרטיים (CTOL) באמצעות עסקת מכירה צבאית (FMS) למדינה זרה של הממשל האמריקני. תרומתה של ישראל לתוכנית מטוס ה-F-35 מתבטאת במספר גורמים: ייצור כנפיים על ידי תעשייה האווירית, קסדה מתקדמת לטייסי המטוס מתוצרת חברת אלביט וכן הספקת חומרים מרוכבים לגוף המטוס ודלתות של תאי החימוש מתוצרת אלביט-סאיקלון.

מטוס ה-F-35, שקיבל את השם העברי "אדיר", יהווה תוספת כוח משמעותית לשמירת היתרון האיכותי של ישראל במזרח התיכון, בזכות היכולות המתקדמות להתמודד עם איומים, כולל איומי טילים ואזורים אוויריים המוגנים בצפיפות רבה. המטוס משלב יכולת חמקנות מתקדמת עם חתימת מכ"ם נמוכה בשילוב עם יכולת טיסה מהירה, שרידות, היתוך מידע מלא ממגוון חיישנים, פעילויות מופעלות-רשת ותמיכה מתמשכת ומתקדמת.