השקעה ראשונה של ענקית הביטחון לוקהיד מרטין בישראל

cyberreason-lm-israel-460

לוקהיד מרטין משקיעה בחברת הסייבר הישראלית Cybereason: החברה השלימה באחרונה גיוס בהיקף של כ-25 מיליון דולר, ובו שותפות גם קרן ההשקעות ספארק קפיטל וקרן ההשקעות CRV.

Cybereason הוקמה בידי קבוצה של יוצאי היחידה 8200 באגף המודיעין של צה"ל, פועלת מקיימברידג' שבמסצ'וסטס ומחזיקה במשרדים גם בתל אביב. המערכות שהיא מפתחת מאפשרות למידה בזמן אמת אודות מתקפות סייבר מורכבות שנועדו לעקוף את אמצעי ההגנה הקיימים ברוב הארגונים. בכוחה של המערכת לחבר בין מספר אירועים זדוניים מבודדים ולספק תמונה חזותית של פעולה זדונית שלמה.

לוקהיד מרטין ניסתה במשך שנה את המערכת של Cybereason, והחליטה להטמיע אותה ביחידותיה השונות בארה"ב וברחבי העולם: "הפלטפורמה של Cybereason מהווה תוספת יוצאת דופן לפתרונות ולפיתוחים הטכנולוגיים שבהם לוקהיד מרטין משתמשת מדי יום במטרה להגן על הרשת שלנו ועל לקוחותינו. בעזרת מערכות אלה נוכל לזהות מתקפות סייבר בזמן אמת, למנף ביעילות את יכולות המודיעין שלנו ולספק ללקוחותינו הממשלתיים והמסחריים גישה אסטרטגית להגנת סייבר. נוסף על הטמעת המערכות של Cybereason במערך המחשוב שלנו ויצירת השותפות, שמחנו לתמוך בחברה גם כ"משקיעים אסטרטגיים", אמר מנהל שירותי הסייבר המסחריים בלוקהיד מרטין, ריץ' מאהלר.

ב-2014 פתחה לוקהיד מרטין סניף בישראל, מהלך שהעיד על כוונותיה לקיים בשנים הקרובות השקעות בארץ וזאת, כחלק מתכניתה האסטרטגית. עיקר הפעילות של החברה בישראל מתמקד בתחום התוכנה והסייבר, והיא הקימה משרדים בפארק ההיי-טק בבאר שבע והרחיבה את משרדיה בתל אביב.

לדברי מנכ"ל החברה בישראל, יהושע (שיקי) שני: "לוקהיד מרטין יצרה שיתופי פעולה משמעותיים עם האקדמיה ועם התעשייה בארץ וחתמה על הסכמים לשיתופי פעולה למחקר ופיתוח עם אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ועם האוניברסיטה העברית בירושלים".

לדברי שני, החברה גם לוקחת חלק בתכניות חינוכיות להכשרת מורים בתחום הסייבר, וזאת בשיתוף משרד החינוך וקרן רש"י.