ניסוי מוצלח למערכת הלייזר המשודרגת ATHENA של לוקהיד מרטין: הפילה בהצלחה חמישה מל"טים

ATHENA-shootdown-SMDC-PA

אבטיפוס מערכת הלייזר ATHENA (Advanced Test High Energy Asset) של לוקהיד מרטין נוסה בהצלחה ופגע בחמישה כלי טיס בלתי מאוישים ובכך הוכיח כי שילוב של חיישנים, אופטיקה מתקדמת ותוכנה יכול לספק הגנה מפני איומים של כלים בלתי מאוישים.

בניסוי שנערך בשיתוף עם פיקוד הטילים והחלל של צבא ארה"ב באזור הניסויים White Sands בניו-מקסיקו, פגעה בהצלחה מערכת הלייזר ATHENA בעוצמה של 30 קילוואט, בחמישה כלי טיס בלתי מאוישים בעלי מוטת כנפיים של 10.8 רגל.

"הניסויים שנערכו ב-White Sands נגד מטרות אוויריות הוכיחו את הקטלניות והדיוק של המערכת והציגו תוצאות דומות לאלו שנערכו בעבר כלפי מטרות נייחות", כך אמר קיאוקי ג'קסון, מנהל הטכנולוגיות הראשי של לוקהיד מרטין. "ככל שעובר הזמן, אנו מבגרים את מערכות הלייזר, משפרים את הדיוק והעוצמה בדרך לאספקה של מערכת לייזר שתאפשר הגנה מקיפה ויעילה מפני איומים אוויריים בטווחים גדולים יותר".

המערכת פגעה בהצלחה במטרות אוויריות על ידי פגיעה בגוף הכלי וגרימת אובדן שליטה. לוקהיד מרטין וצבא ארה"ב ימשיכו בסדרת ניסויים נוספים, באמצעות איסוף המידע מהניסוי שנערך שיאפשר להמשיך ולאפיין את המערכת, לשפר את הצפי והביצועים שלה ולסייע בפיתוח פלטפורמות נוספות.

ATHENA היא מערכת קרקעית ניידת, אשר מהווה פלטפורמה יעילה למערכות לייזר צבאיות. המערכת עושה שימוש בלייזר בעוצמה של 30 קילוואט ביוזמתALADIN  (Accelerated Laser Demonstration Initiative) שמספקת יעילות וקטלניות גדולה ועוצמות גדולות יותר. ATHENA מופעלת באמצעות גנרטור טורבו מתוצרת רולס-רויס.