מי אנחנו

lm-israel-about-960

לוקהיד מרטין ישראל

לוקהיד מרטין גאה על התפקיד הנכבד שמילאה בשימור ביטחונה של מדינת ישראל - באמצעות מטוסי ה-C-130 וה-F-16 שמשרתים בנאמנות את חיל האוויר הישראלי מאז שנות ה-70' ו-80' של המאה הקודמת.

ה-C-130H הרקולס הראשון הגיע לישראל באוקטובר 1971. מטוס ה- C-130E/H, אשר נקרא בישראל "קרנף", זכה לתהילה במבצע אנטבה לחילוץ בני הערובה מאוגנדה, ונטל חלק באין-ספור טיסות הומניטאריות ומבצעים מיוחדים ובפעילויות לקיבוץ גלויות, בהבאתם לארץ של יהודי אתיופיה במבצע שלמה. ה-C-130J "שמשון" החדש ממשיך את המורשת המרשימה שנקבעה על-ידי טייסות הרקולס לאורך יותר מ-40 שנות שירות בחיל האוויר.

ה-F-16 הוא מטוס הקרב המוביל בחיל האוויר הישראלי במשך קרוב ל-35 שנה. מאז הגעת מטוסי ה-F-16A/B "נץ" הראשונים בשנת 1980, הוכיח את עצמו ה-F-16 במספר רב של מבצעים בולטים, ורכש לעצמו מקום מרכזי בסדרי הכוחות של החיל. במשך השנים הזמין חיל האוויר קבוצות נוספות של מטוסי F-16 בתצורות מתקדמות יותר – F-16C/D "ברק", ולבסוף F-16I "סופה".

לוקהיד מרטין סיפקה לחיל האוויר הישראלי 102 מטוסי F-16I סופה דו-מושביים, מדגם שהותאם במיוחד עבור ישראל. מטוסי הסופה הראשונים הגיעו בפברואר 2004, וכעבור חמש שנים נסתיימה אספקתם של כל המטוסים שהוזמנו. בעקבות הרכישות הללו הפכה ישראל לבעלת צי מטוסי ה-F-16 הגדול ביותר מחוץ לארה"ב.

בנובמבר 2004 השלימה לוקהיד מרטין את התחייבויותיה לשיתוף פעולה תעשייתי עם חברות ישראליות וביצוע רכש גומלין בישראל במסגרת תוכנית Peace Marble V. השת"פ התעשייתי בהיקף של 1.45 מיליארד דולר הושלם תוך פחות מחמש שנים – מוקדם בהרבה מ-12 השנים להן התחייבה בתכנון המקורי. משת"פ תעשייתי זה נהנו כ-40 חברות ישראליות, מרביתן תעשיות ביטחוניות, ולצידן חברות היי-טק, קרנות הון סיכון ומוסדות מחקר ופיתוח.

לוקהיד מרטין סייעה בנוסף להעצמת כוחות היבשה של צה"ל. מערכת מנתץ – מטול הרקטות הרב-קני (MLRS) מתוצרת לוקהיד מרטין, הנמצאת בשירות כוחות הקרקע של צה"ל, הביאה בשנות ה-80' יכולות חדשות למתן סיוע אש בשדה הקרב. זאת ועוד, לוקהיד מרטין סיפקה מכ"מים, טילים, מערכות בקרת-ירי והנחיה, מצייני לייזר, פודים ותמכה באימון, בקרת התעבורה האווירית וחיזוי מזג אוויר, אם לציין רק חלק מהפעילויות.

לחידוש הצי המתיישן של מטוסי הקרנף (הרקולס) המקוריים, החליט חיל האוויר להצטייד במטוסי C-130J סופר הרקולס חדישים. באפריל 2010 הזמינה ישראל מטוס C-130J ראשון, וכעבור כשנה מומשה האופציה לרכישת שלושה מטוסי C-130J, שזכו לשם העברי "שמשון". השמשון הראשון נחת בבסיס חיל האוויר בנבטים באפריל 2014, ומטוס שני הגיע בסוף אוגוסט אותה השנה. משרד הביטחון חתם על הסכם לרכישת מטוסי השמשון הרביעי, החמישי והשישי עבור חיל האוויר.

לוקהיד מרטין סיפקה לחיל האוויר הישראלי מטוסי קרב מהדור החמישי, בעקבות החלטת ממשלת ישראל מספטמבר 2010 לבחור ב-F-35 לייטנינג II, שנקרא בעברית "אדיר". הסכם הרכש הראשון כולל 19 מטוסי אדיר, כאשר השניים הראשונים סופקו במחצית השנייה של 2016. ראשוני מטוסי האדיר הגיעו לבסיס חיל האוויר נבטים, בדצמבר 2016, ויתרת ההזמנה תושלם ב-2020. בנובמבר 2014 החליטה ממשלת ישראל לרכוש 14 מטוסי "אדיר" נוספים עבור טייסת F-35 השנייה שתוקם ב-2019. באוקטובר 2016, ממשלת ישראל החליטה להשלים את הזמנת מטוסי ה-F-35 לחיל האוויר בעוד 17 מטוסים נוספים.

גם בתוכנית ה-F-35 מציעה לוקהיד מרטין שיתוף פעולה תעשייתי רחב עם חברות ישראליות. בתחילת נובמבר 2014 נחנך בתעשייה האווירית לישראל (תע"א) קו ייצור חדש למעטי כנפיים ל-F-35. במסגרת החוזה עם לוקהיד מרטין תייצר התע"א יותר מ-800 זוגות מעטי כנפיים במשך כ-15 שנים, בעלות כוללת של כ-2.5 מיליארד דולר. בנוסף, מתנהלים שיתופי פעולה תעשייתיים עם עוד חברות ישראליות, הכוללות בין היתר את אלביט מערכות, תדיראן, סימיגון ואחרות. השת"פ של לוקהיד מרטין עם התעשיות הישראליות צפוי להגיע ליותר מארבעה מיליארד דולר. שיתופי פעולה גדולים נוספים צפויים עם יצרנית המנוע ל-F-35 – חברת פראט אנד ויטני. על פי דיווח של משרד הבטחון, עד מחצית 2016, חתמו התעשיות הבטחוניות הישראליות על הסכמים עם חברת לוקהיד מרטין בסך 993 מיליון דולר.

הרחבת לוקהיד מרטין ישראל

בסוף שנת 2014 הכפילה לוקהיד מרטין ישראל את שטח משרדיה במגדל המוזיאון בתל-אביב, וממשיכה את הרחבת פעילותה במספר תחומים. מהלך זה נעשה כחלק מתוכנית ארוכת-הטווח של החברה להגדלת הצוות המקומי, פיתוח עסקי בתחומים חדשים בנוסף לפעילותה בתעשייה הביטחונית כפי שהיה עד כה. זאת על ידי יצירת שיתופי פעולה עם התעשייה והאקדמיה בישראל בתחומי הסייבר, חינוך, מחקר ופיתוח ועוד.